KS Orzeł Dąbie - strona nieoficjalna

Strzyżowice
    relacja »

LKS Ostoja Żelisławice 3:3 KP Błękitni Sarnów
TKKF Zew Kazimierz 0:4 KS Unia Dąbrowa G.
SKS Łagisza 2:4 KKS Łazowianka Łazy
LKS Jedność Strzyżowice 0:1 KS ORZEŁ DĄBIE
MKS Milenium Wojkowice 1:3 KS Niwy Brudzowice
LKS Źródło Kromołów 2:2 CKS Czeladź
UKS Przemsza Okradzionów 5:0 LKS Promień Strzemieszyce
LKS Skalniak Kroczyce 2:1 MKS Poręba

MKS Poręba - LKS Ostoja Żelisławice
UKS Przemsza Okradzionów - LKS Skalniak Kroczyce
CKS Czeladź - LKS Promień Strzemieszyce
KS Niwy Brudzowice - LKS Źródło Kromołów
MKS Milenium Wojkowice - KS ORZEŁ DĄBIE
KKS Łazowianka Łazy - LKS Jedność Strzyżowice
KS Unia Dąbrowa G. - SKS Łagisza
KP Błękitni Sarnów - TKKF Zew Kazimierz

Relacja spotkania

herb LKS Promień Strzemieszyce Małe
herb LKS ORZEŁ DĄBIE
LKS Promień Strzemieszyce Małe   LKS ORZEŁ DĄBIE

2010-10-03, 11:30

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym spotkaniu drużyna Orła Dąbie poradziła sobie aczkolwiek z problemami z zespołem Promienia Strzemieszyce Małe. Nasza drużyna wygrała wyjazdowy mecz 4:0 choć do przerwy Dąbianie prowadzili tylko jedną bramką, zdobytą dopiero w 43. minucie meczu.

Strzemieszyce Małe - bo tak brzmi dokładnie dzielnica Dąbrowy Górniczej, w której został rozegrany mecz - przywitały Nas niecodziennym widokiem boiska do którego notabene przyzwyczailiśmy się w B- klasowej rzeczywistości. Niestety nie było szatni, nie było trybun a zawodnicy rezerwowi musieli siedzieć na plastikowych krzesełkach ... przywiezionych z Dąbia.

Od początku spotkania czyli w pierwszych sekundach meczu Nasi piłkarze rozstawili armaty skierowane w bramkę bramkarza Promienia. Liczne ostrzały nie dosięgały wcześniej zamierzonego celu. Najpierw Sławek Madej sprawdził bramkarza strzałem zza szesnastki a w później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Radek Cichoń. Stety dla gracza ze Strzemieszyc, niestety dla Naszego piłkarza - lepszy okazał się bramkarz, który nogami wybronił strzał i jedyne co Nam pozostało to wykonać rzut rożny. No właśnie jeśli już mamy odnotować statystyki to w pierwszej połowie rzutów rożnych było sześć, autów kilkanaście i równie tyle niecelnych strzałów Orła w światło bramki. Sytuacje do zdobycia miał chyba każdy więc na nic się tu zda wymieniane kolejnych nazwisk z Dąbia. Wymienię tylko jedno -  Michał Pałasz. To zawodnik Promienia jako jedyny z gospodarzy zagroził bramce Damiana Barańskiego i strzałem z kilkumetrów posłał piłkę w poprzeczkę. Gdy już zanosiło się na bezbramkowy remis do przerwy dał o sobie znać Przemek Gawron. Nasz prawoskrzydłowy przyjął piłkę tuż za polem karnym i ładnym odejściem w prawa stronę posłał piłkę precyzyjnym strzałem w długi róg bramkarza a konkretnie do siatki bramki. Wyjąć.

Zmiana stron boiska miała oznaczać zmianę gry Naszego zespołu. Zmianę na lepsze. Choć może się wydawać, że trzy bramki to więcej w drugiej połowie niż jedna w pierwszej to więcej nie znaczy lepiej. A wręcz przeciwnej. Drużyna gospodarzy tak mało poradna - że wyszła po przerwie w "dziesiątkę"  [nie wiem czy z przypadku czy to taka taktyka] - z każdą minutą stawała się coraz to słabsza. Nasi zawodnicy dostosowali się to sytuacji w pierwszej połowie i w sytuacjach sam na sam nie wykazali się wogóle a "torman" zespołu Promienia konsekwentnie pracował na miano zawodnika meczu. Jakie boisko taka gra. A gra taka jak murawa. Nareszcie nadszedł ten moment meczu, w którym "Orzełki" złapali głębszy oddech bo przy jednobramkowym prowadzeniu niektórym obserwatorom spotkania ciśnienie wzrastało znacznie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Przemek Gawron, który tym razem udowodnił, że w B- klasie piłkarze potrafią użyć obu nóg. Nasz skrzydłowy "uruchomił" lewą nogę i po ładnym uderzeniu obok lewego słupka bramkarza uspokoił nieco mecz. Słowo "uspokoił" w piłce nożnej ma nieco inne znaczenie. Nie daje 100% gwarancji na zdobycie trzech punktów. Do końca meczu zostało ponad 20. minut. A w tym czasie goście próbowali zagrozić bramce "Scypka" parokrotnie. Na szczęście a tak na prawdę na umiejętności Naszego bramkarza gospodarze nie podołali zadaniu, którym miało być strzelenie bramki. Damian znakomicie grał na przedpolu i nic tylko cieszyć się, że zakończyliśmy grę z tyłu na tak zwane "zero". Po 90 minutach wynik brzmiał 2:0. Bohaterem tej 1,5 godziny został Przemek Gawron za co należą mu się słowa uznania. A, że w futbolu jest tak a nie inaczej to w doliczonym czasie gry [ tj. +3 minuty] zdobyliśmy bonusowe dwa gole. Najpierw Daniel Wieczorek zdobył bramkę uderzając z dystansu. A moment później po składnej akcji kropkę nad "i" postawił Robert Madej. Wprowadzony po przerwie napastnik z bliskiej odległości, mocnym strzałem zamknął wynik spotkania.

Zawsze na koniec jest pora na podsumowania. Tym razem nie ten moment i nie to miejsce. Pełną weryfikację można podsumować pod koniec rundy a reasumując. Prawdziwą drużyną poznaję się po tym gdy w trudnych chwilach wszystko idzie nie tak a zespół robi swoje i zdobywa trzy punkty. Ave Orzeł.

z pozdrowieniami dla wszystkich fanatyków Orła, Majk Majkowski

herb LKS ORZEŁ DĄBIE Informacje o kadrze LKS ORZEŁ DĄBIE

1. BARAŃSKI DAMIAN ďż˝ďż˝ta kartka
2. CZAPLA GRZEGORZ