KS Orzeł Dąbie - strona nieoficjalna

LKS Promień Strzemieszyce Małe   LKS ORZEŁ DĄBIE

2010-10-03, 11:30

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym spotkaniu drużyna Orła Dąbie poradziła sobie aczkolwiek z problemami z zespołem Promienia Strzemieszyce Małe. Nasza drużyna wygrała wyjazdowy mecz 4:0 choć do przerwy Dąbianie prowadzili tylko jedną bramką, zdobytą dopiero w 43. minucie meczu.

Strzemieszyce Małe - bo tak brzmi dokładnie dzielnica Dąbrowy Górniczej, w której został rozegrany mecz - przywitały Nas niecodziennym widokiem boiska do którego notabene przyzwyczailiśmy się w B- klasowej rzeczywistości. Niestety nie było szatni, nie było trybun a zawodnicy rezerwowi musieli siedzieć na plastikowych krzesełkach ... przywiezionych z Dąbia.

Od początku spotkania czyli w pierwszych sekundach meczu Nasi piłkarze rozstawili armaty skierowane w bramkę bramkarza Promienia. Liczne ostrzały nie dosięgały wcześniej zamierzonego celu. Najpierw Sławek Madej sprawdził bramkarza strzałem zza szesnastki a w później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Radek Cichoń. Stety dla gracza ze Strzemieszyc, niestety dla Naszego piłkarza - lepszy okazał się bramkarz, który nogami wybronił strzał i jedyne co Nam pozostało to wykonać rzut rożny. No właśnie jeśli już mamy odnotować statystyki to w pierwszej połowie rzutów rożnych było sześć, autów kilkanaście i równie tyle niecelnych strzałów Orła w światło bramki. Sytuacje do zdobycia miał chyba każdy więc na nic się tu zda wymieniane kolejnych nazwisk z Dąbia. Wymienię tylko jedno -  Michał Pałasz. To zawodnik Promienia jako jedyny z gospodarzy zagroził bramce Damiana Barańskiego i strzałem z kilkumetrów posłał piłkę w poprzeczkę. Gdy już zanosiło się na bezbramkowy remis do przerwy dał o sobie znać Przemek Gawron. Nasz prawoskrzydłowy przyjął piłkę tuż za polem karnym i ładnym odejściem w prawa stronę posłał piłkę precyzyjnym strzałem w długi róg bramkarza a konkretnie do siatki bramki. Wyjąć.

Zmiana stron boiska miała oznaczać zmianę gry Naszego zespołu. Zmianę na lepsze. Choć może się wydawać, że trzy bramki to więcej w drugiej połowie niż jedna w pierwszej to więcej nie znaczy lepiej. A wręcz przeciwnej. Drużyna gospodarzy tak mało poradna - że wyszła po przerwie w "dziesiątkę"  [nie wiem czy z przypadku czy to taka taktyka] - z każdą minutą stawała się coraz to słabsza. Nasi zawodnicy dostosowali się to sytuacji w pierwszej połowie i w sytuacjach sam na sam nie wykazali się wogóle a "torman" zespołu Promienia konsekwentnie pracował na miano zawodnika meczu. Jakie boisko taka gra. A gra taka jak murawa. Nareszcie nadszedł ten moment meczu, w którym "Orzełki" złapali głębszy oddech bo przy jednobramkowym prowadzeniu niektórym obserwatorom spotkania ciśnienie wzrastało znacznie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Przemek Gawron, który tym razem udowodnił, że w B- klasie piłkarze potrafią użyć obu nóg. Nasz skrzydłowy "uruchomił" lewą nogę i po ładnym uderzeniu obok lewego słupka bramkarza uspokoił nieco mecz. Słowo "uspokoił" w piłce nożnej ma nieco inne znaczenie. Nie daje 100% gwarancji na zdobycie trzech punktów. Do końca meczu zostało ponad 20. minut. A w tym czasie goście próbowali zagrozić bramce "Scypka" parokrotnie. Na szczęście a tak na prawdę na umiejętności Naszego bramkarza gospodarze nie podołali zadaniu, którym miało być strzelenie bramki. Damian znakomicie grał na przedpolu i nic tylko cieszyć się, że zakończyliśmy grę z tyłu na tak zwane "zero". Po 90 minutach wynik brzmiał 2:0. Bohaterem tej 1,5 godziny został Przemek Gawron za co należą mu się słowa uznania. A, że w futbolu jest tak a nie inaczej to w doliczonym czasie gry [ tj. +3 minuty] zdobyliśmy bonusowe dwa gole. Najpierw Daniel Wieczorek zdobył bramkę uderzając z dystansu. A moment później po składnej akcji kropkę nad "i" postawił Robert Madej. Wprowadzony po przerwie napastnik z bliskiej odległości, mocnym strzałem zamknął wynik spotkania.

Zawsze na koniec jest pora na podsumowania. Tym razem nie ten moment i nie to miejsce. Pełną weryfikację można podsumować pod koniec rundy a reasumując. Prawdziwą drużyną poznaję się po tym gdy w trudnych chwilach wszystko idzie nie tak a zespół robi swoje i zdobywa trzy punkty. Ave Orzeł.

z pozdrowieniami dla wszystkich fanatyków Orła, Majk Majkowski

herb LKS ORZEŁ DĄBIE Informacje o kadrze LKS ORZEŁ DĄBIE

1. BARAŃSKI DAMIAN ďż˝ďż˝ta kartka
2. CZAPLA GRZEGORZ
3. CICHOŃ RADOSŁAW
4. BĘDKOWSKI MARIUSZ
5. BIJAK RAFAŁ
6. GAWRON PRZEMYSŁAW bramka bramka  zmiana 85" KOCZEWSKI ADAM
7. WIECZOREK DANIEL bramka
8. CZAPLA ARTUR  zmiana 65"
9. SKÓRKA MATEUSZ
10. RYSZTOWSKI MICHAŁ  zmiana 50" MADEJ ROBERT bramka
11. MADEJ SŁAWOMIR  zmiana 46" NIEDBAŁA PAWEŁ

herb LKS ORZEŁ DĄBIE Prezentacja graficzna skďż˝adu druďż˝yny LKS ORZEŁ DĄBIE

BARAŃSKI DAMIAN
CZAPLA GRZEGORZ
CICHOŃ RADOSŁAW
BIJAK RAFAŁ
BĘDKOWSKI MARIUSZ
WIECZOREK DANIEL
SKÓRKA MATEUSZ
GAWRON PRZEMYSŁAW
KOCZEWSKI ADAM
CZAPLA ARTUR
RYSZTOWSKI MICHAŁ
MADEJ ROBERT
MADEJ SŁAWOMIR
NIEDBAŁA PAWEŁ

Komentarzy [0]

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Trening Orlik 18.00

pon.