KS Orzeł Dąbie - strona nieoficjalna

KS ORZEŁ DĄBIE 2:1 CKS Czeladź

KLUB SPORTOWY GMINY PSARY

• autor: wooing, 2017-08-02 00:15

W czerwcu 2017 r., w związku z trwającymi od lat problemami kadrowymi i finansowymi większości klubów piłkarskich naszej gminy, w naszym lokalnym środowisku piłkarskim podjęto rozmowy na temat połączania klubów w jeden bądź dwa stowarzyszenia sportowe. Gmina Psary każdego roku dotuje 6 klubów piłkarskich oraz utrzymuje akademię piłkarską. Jakie są tego efekty, mimo wydawania ogółem dużej kwoty na jeden rodzaj sportu, wszyscy wiemy. Od lat, nasze klubu działają na krawędzi przetrwania, a szczyt marzeń to piłkarska klasa A. Żaden z naszych klubów nie szkoli młodzieży, żaden nie dorobił się nawet boiska treningowego, o drużynie rezerw nawet nie wspominamy, bo problemem niejednokrotnie jest skompletowanie jedenastki jednej drużyny. Owszem stadiony zostały zmodernizowane, jednak bez podjęcia pilnych działań mogą one już niedługo stać puste, nieużywane, jak miało to już miejsce w Preczowie. O ile kluby naszej gminy zakładali zawodnicy zamieszkujący poszczególne sołectwa i kiedyś miała sens rywalizacja pomiędzy nimi, to obecnie w naszych klubach grają zawodnicy z ościennych miast, którym płacimy za to aby było przysłowiowych jedenastu do gry. Choć pomysł wszystkim wydaje się racjonalny i potrzebny, to jednak tzw. "lokalny szowinizm" nadal bierze górę i większość klubów postanowiła po raz kolejny oddalić na kolejne lata kwestię fuzji. Jedynie Klub Sportowy Orzeł Dąbie oraz Klub Sportowy Góra Siewierska przy wsparciu Urzędu Gminy w Psarach postanowiły o współpracy i wspólnym utworzeniu KLUBU SPORTOWEGO GMINY PSARY.

Krok w tym kierunku jest dla naszych klubów niezbędny, jednak pragniemy podkreślić, iż zawsze będziemy pamiętać, że fundamenty pod nowo powstały klub zbudowali nasi poprzednicy zakładający w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych kluby piłkarskie w Górze Siewierskiej oraz Dąbiu.

Klub Sportowy Gminy Psary za cel numer jeden stawia na wysokiej jakości szkolenie młodzieży, tak aby młodzież naszej gminy mogła trenować u siebie i aby chciała swoją karierę po ukończeniu wieku młodzieżowego kontynuować w silnych drużynach seniorskich naszego klubu. Na chwilę obecną najzdolniejsza młodzież z naszej psarskiej akademii co roku zasila ościenne, bardziej znane kluby, ponieważ My w gminie silnego, szkolącego młodzież po prostu nie posiadamy. Chcemy też aby w przyszłości nasze stowarzyszenie nie było klubem jedynie piłkarskim, lecz aby było klubem wielosekcyjnym. Jesteśmy otwarci na każde pomysły i zachęcamy do wspólnego działania.

Na chwilę obecną KS Gminy Psary posiada dwa boiska piłkarskie z budynkami klubowymi w Górze Siewierskiej oraz Brzękowicach Dolnych, dwie drużyny piłkarskie seniorów występujące w klasie A i klasie B. W klubie działa trzech trenerów posiadających licencje UEFA. We wrześniu 2017 r. przeprowadzony zostanie nabór do grup młodzieżowych męskich i żeńskich.

Wszystkich chętnych do gry w barwach Gminy Psary zapraszamy na treningi które odbywają się na obiekcie w Górze Siewierskiej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt

z prezesem klubu Arturem Czaplą - tel. 608 084 789

trenerem Adamem Katolikiem - tel.  504 867 583

trenerem Kamilem Miodkiem - tel. 519 491 950

...

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

Brak aktywnych ankiet.